İnsan Sağlığına En Uygun Ph Değeri Neden 8

Ph değeri, suyun içinde bulunan asit oranının derecesini gösteren bir terimdir. Bu değer 0 ila, 14 arasında aldığı sayısal değerler ile ifade edilir. Özet olarak; 7 değeri ‘nötr’, 0-7 arası asidik, 7-14 arası ise alkali su olarak kabul edilir. Sağlıklı su için özelleştirme yapacak olursak, ph değerinin alkali tarafa doğru gittiği görülür. Zira kalsiyum, magnezyum, potasyum vb. mineralleri içeren bir suyun asitlik değeri de bir o kadar düşük olur. Bu bilgilerin üzerinden bir sonuca varacak olursak, ph değerinin 7,5 ile 8,5 arasında, yani hafif alkali olması ideal su için yeterlidir diyebiliriz.

Yukarıda da belirtildiği üzere, vücut için en faydalı su bazik yani alkaliğe yakın olan sulardır. Bilinmelidir ki, yediklerimiz kadar içtiklerimizin de vücudun iç yapısı için büyük bir mahiyet alanı vardır. Çoğu insan hatta tamamı, içecek olarak ilk sırada suyu kullanır. Hal böyle iken, içtiğimiz suyun kaliteli olmasının ne kadar önem arz ettiği üzerinde fazladan durmaya gerek yoktur. İnsan vücudu daimi olarak ph değerini dengede tutmaya çalışmaktadır. Bu durumda bizim de içtiğimiz suyun kalitesini göz ardı etmememiz gerekir.

Sağlık için kaliteli arıtma cihazı

Kaliteli suya ulaşmanın en kolay ve mantıklı yolu en kaliteli su arıtma cihazı kullanmaktır. Piyasada, bin bir çeşit cihazlar vardır. Lakin bunlardan hangisi faydalı hangisi zararlı bunu araştırması iyi yapılmalıdır. Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan en önemlisi, suyun kimyasal bileşiminde var olan ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri arıtıp arıtmadığıdır. Keza; en kaliteli su arıtma cihazı ihtiyacımız olan mineralleri içme suyundan ayrıştırarak ph değerleri çok düşük sertlik derecesi fazla olan su üretmektedir. Bu da, sağlığımız için çok büyük bir problem teşkil etmektedir. Bu gibi sorunlar ile uğraşmamak için öncelikli olarak seçkin markaları tercih etmeli, konuya hâkim değil isek ilgili kişilerden yardım almalıyız. Yediden yetmişe, herkesin temel ihtiyacı olan su için bu kadarcık fedakârlık yapmak hiç de zor bir şey olmasa gerek.

Bir Cevap Yazın

Alkali Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız